Eng - فارسی
جمعه ۲ مهر ماه ۱۴۰۰
صفحه اصلی
معرفی شرکت
مدیران
محصولات
شبکه فروش
نشریه تجارت و دامپروری
اخبار
سایتهای مرتبط
نظرخواهی
تماس با ما
مقالات و پژوهشهای مفید

بهداشت آب و سیستم آبخوری
بایو سکیوریتی(ایمنی زیستی)
استرس های محیطی و گرمایی
بهبود عملکرد دستگاه گوارش
تقویت ایمنی عمومی و اختصاصی
بیماری های ویروسی
روزهای آغازین پرورش
بهبود عملکرد دستگاه تنفس
اسیدهای آلی
سلنیوم
روی
اخبار اقتصاد دامپروری در جهان و ایران
مزارع مرغ مادر
استخوان ها و پوسته تخم مرغ
گالری

اخبار مرتبط

 
اخبار و رویدادها

مقابله با تب برفكي بوسيله هيدروكر
مقابله با تب برفكي بوسيله هيدروكر
عامل بیماری تب برفکی "آفتو ویروس" از خانواده "پیکورنا ویریده" است . این ویروس با سوشهای متعدد منجر به ایجاد بیماری در بسیاری از نشخوارکنندگان اهلی و وحشی میشود.
آفتوویروس سرمای در حد یخچال و حتی فریزر را تحمل می کند و تا حرارت 50 درجه هم فعال می ماند . ویروس به ضدعفونی کنننده های مرسوم ( ترکیبات هیپوکلریت ، فنلی ، 4تایی آمونیوم ) بخصوص در حضور مواد آلی و مخاطی مقاوم است . اما ضدعفونی کننده های پروکسی ژن در بافت زنده و هیدروکسید سدیم (سود سوزآور) و کربنات سدیم در محیط و وسایل ، توان از بین بردن ویروس را دارند .
هیدروکر (Hydrocare) چیست؟
هیدروکر یک شوینده و ضدعفوني كننده کامل از دسته پروکسیژن ها برپایه پروکسید هیدروژن تثبیت شده با نقره است که با اثر بسیار قوی، بسیاری از ویروسها و باکتریها را از بین می برد. توانایی فعالیت موثر هیدروکر در حضور مواد آلی و حتی منهدم کردن همزمان مواد آلی و ویروسها ، موجب استفاده آسان و موثر آن در بسیاری از بیماریها مانند تب برفکی بویژه روی بافتهای زنده دامها میشود . هیدورکر همچنین برای ضدعفونی بسیاری از اماکن و مواد، از خانه تا دامداری و از آزمایشگاه تا کارخانجات دارو و واکسن، و از هوا تا آب آشامیدنی و خوراک با راحتی و اطمینان استفاده میشود .
ماهیت طبیعی ماده و بی خطری استفاده از رقتهای مختلف آن، نیز موجب آسانی مصرف بدون احتمال مسمومیت و مقاومت و آلودگی محیط زیست و ریسک سرطان و ... می گردد . نکته مهم استفاده از محلول با رقت مناسب و روش درست است که نتیجه صددرصدی را تضمین می کند .
مزیت استفاده از هیدروکر در مقایسه با دیگر مواد رایج چیست؟
محلول رقیق شده هیدروکر علاوه بر توان ضدعفونی دارای خاصیت جانبی کاهش التهاب موضعی نیز می باشد. همچنین طبیعی بودن این ماده امکان استفاده نامحدود بدون نگرانی مسمومیت ، عوارض جانبی یا مشکلات محیط زیستی را نیز می دهد. یکی از مواد اصلی موجود در دهانشویه های انسانی همین ترکیبات پروکسیژن هستند.
مقدار و روش مصرف هیدروکر در بیماری تب برفکی چگونه است؟
در موارد شيوع يا احتمال وجود بيماري در گله يا منطقه قوياً توصيه مي شود براي كاهش احتمال درگيري گوساله ها، آب آشاميدني آنها (در صورت امكان آب مصرفي كل گله) با افزودن يك ليتر هيدروكر به 1000 ليتر آب آشاميدني ضدعفوني شود. همچنين محلول 1-2 درصد هیدروکر برای شستشو و اسپري روي پوزه و سوراخ هاي بيني، محیط دهان، سم ، پستان و بافتهای مخاطی در بیماری تب برفکی مناسب است . به این منظور لطفا به اندازه چهار سرنگ 50 سی سی ( یا به اندازه یک لیوان) از محتوای بطری یا گالن هیدروکر را در 20 لیتر آب رقیق کنید . سپس محلول آماده شده را در افشانه اسپری ریخته و هر بار 20 سی سی از محلول آماده شده را در موضع موردنظر اسپری کنید. ( حدود 8 تا 10 پاشش اسپری ) . تکرار درمان حداقل روزانه سه بار و حداکثر نامحدود توصیه میشود .
نکات ایمنی :
-  محلول خالص سوزاننده است هنگام کار با محلول خالص حتما از دستکش لاستیکی استفاده کنید.
-  در صورت تماس پوستی محلول خالص فقط با آب فراوان بشویید. از تماس با چشم بشدت پرهیز شود.
-  محلول رقیق شده را حداکثر تا 24 ساعت مصرف کنید.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره، با تلفن 22920120  تماس بگیرید.

تاریخ خبر: 89-10-02
آرشیو خبرها
صفحه اصلی - معرفی شرکت - مدیران - محصولات - شبکه فروش - نشریه تجارت و دامپروری - اخبار - سایتهای مرتبط - نظرخواهی - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
بهداشت آب و سیستم آبخوری - بایو سکیوریتی(ایمنی زیستی) - استرس های محیطی و گرمایی - بهبود عملکرد دستگاه گوارش - تقویت ایمنی عمومی و اختصاصی - بیماری های ویروسی - روزهای آغازین پرورش - بهبود عملکرد دستگاه تنفس - اسیدهای آلی - سلنیوم - روی - اخبار اقتصاد دامپروری در جهان و ایران - مزارع مرغ مادر - استخوان ها و پوسته تخم مرغ - گالری
کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت مشاوران دامین طب روز محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی