Eng - فارسی
پنج شنبه ۶ مهر ماه ۱۴۰۲
صفحه اصلی
معرفی شرکت
مدیران
محصولات
شبکه فروش
نشریه تجارت و دامپروری
اخبار
سایتهای مرتبط
نظرخواهی
تماس با ما
مقالات و پژوهشهای مفید

کاغذ بهداشتی جوجه
هوف فیت
هیدروکر
اینترا سلنیوم+ای
نوتری میکس
کیت تشخیص باقیمانده ها
آکوا اسید
نوترافیتوپلاس
کالفرول

اخبار مرتبط
Effect of Maternal Vitamin D Source on Broiler Hatching Egg Quality, Hatchability and Progeny

 
کالفرول


اینترا کالفرول
ترکیبی منحصر به فرد از
ویتامین D3 و کلسیم و منیزیمویتامین D3 از اجزای ضروری برای تشکیل استخوان و تولید تخم مرغ با کیفیت می باشد. این ویتامین برای جذب کلسیم ضروری بوده و منیزیم نیز بعنوان دومین کاتیون در ساختمان استخوان ها نقش دارد و همینطور در افزایش وزن تخم مرغ ها موثر است. بدون ویتامین D3 کافی ، بدن در جذب کافی کلسیم از جیره غذایی ناتوان می گردد. در این وضعیت، بدن باید کلسیم را از منابع اسکلتی تامین کند که تضعیف استخوان های موجود و جلوگیری از تشکیل بافت های تازه را به دنبال خواهد داشت.

اینتراکالفرول چیست؟
اینتراکالفرول ترکیبی بسیار متراکم و غلیظ از ویتامین D3 , کلسیم و منیزیم است که pH خنثی دارد و دارای بالاترین مقدار ویتامین D3 با خاصیت پایداری بسیار بالا به دلیل pH خنثی می باشد. ترکیب نمک های کربنات کلسیم و گلوکونات کلسیم فراهمی زیستی و قابلیت جذب بسیار بالایی را سبب می شود و به راحتی در روده حیوانات جذب می شود. این مکمل خوراکی با کیفیت بالا سبب تامین ویتامین D3 کافی و حفظ تعادل کلسیم در شرایط بهینه در حیوانات میگردد. کالفرول همچنین باعث افزایش تولید تخم مرغ و بهبود کیفیت پوسته ضعیف تخم مرغ میشود. سرعت رشد و استحکام استخوانی را بهبود بخشیده و از اختلالات استخوانی جلوگیری می کند.این مکمل خوراکی مانع از کاهش سطح بهینه کلسیم و منیزیم خون میگردد.

ترکیبات

-ویتامین D3: 2.000.000 واحد بین المللی / لیتر
-کلسیم: 34.000 میلی گرم / لیتر
-منیزیم: 2.500 میلی گرم / لیتر

چرا اینتراکالفرول منحصر به فرد است؟

فرم شیمیایی کلسیم (نمک های کلسیم و کلسیم گلوکونات):

- ترکیب نمک های کلسیم و کلسیم گلوکونات (Gluconate) بعنوان فرمی آلی کلسیم، باعث بهبود جذب کلسیم از دستگاه گوارش می شود زیرا ترکیب کلسیم با اسید آلی باعث افزایش حلالیت آن در آب و به طبع آن افزایش جذب آن توسط مخاط گوارشی می شود.

ترکیب ویتامین D3 و کلسیم:

- بدلیل آنکه این محصول دارای کلسیم و ویتامین D بصورت توامان است، نه تنها اثرات مثبت هرکدام را شامل می شود بلکه بدلیل ویژگی سینرژیسم این اثرات تقویت نیز می شوند.
- مقدار ویتامین D تا حدود 10 برابر دیگر ترکیبات منجر به افزایش مشخص جذب کلسیم از دیگر منابع موجود در خوراک می گردد. این جذب بصورت انتقال فعال و از مخاط روده صورت می گیرد.
- ویتامین D باعث تحریک ساخت پروتیین های باند شونده به کلسیم (Calcium Binding Protein) در اپیتلیوم روده می شود. این پروتئیین نقش اساسی در جذب کلسیم از دستگاه گوارش را بازی می کند و انتقال فعال کلسیم کاملا به این پروتئین وابسته است، همچنین این ویتامین تعداد پمپ های اختصاصی کلسیم را در روده افزایش می دهد.
- ویتامین D با تحریک ساخت پروتئین های باند شونده به کلسیم در کلیه ها نیز، به بازجذب کلسیم و کاهش رسوب کلسیم در کلیه ها کمک می کند.
- ویتامین D باعث افزایش روند استخوان سازی می شود.

ترکیب pH خنثی برای محافظت از D3:

ویتامین D3 نسبت به محیط اسیدی تا حدی حساس بوده و از بین می رود. بنابراین بدلیل محیط خنثی این محصول، ویتامین D3 بمدت بیشتری در آن پایدار مانده و در دسترس پرنده قرار می گیرد.

اینترا کالفرول و پوسته تخم مرغ

پوسته تخم مرغ یک ساختار معدنی بسیار تخصصی است که وظیفه حفاظت تخم مرغ در برابر آسیب های فیزیکی و نفوذ میکرو ارگانیسم ها را به عهده دارد. پوسته تخم مرغ شامل غشاء های درونی و بیرونی ، پوسته واقعی و کوتیکول است. لایه کریستالی پوسته، که مسئول استحکام مکانیکی پوسته است ، از 90٪ کلسیم در قالب کربنات کلسیم تشکیل می گردد. این کلسیم از خوراک در روده جذب می شود. دریافت این کلسیم کافی (3.8-4.2٪) موجود در خوراک ( روند جذب کلسیم، رسوب و دفع ) توسط ویتامین D3 و متابولیت های آن تنظیم می شود. اینترا کالفرول کلسیم مورد نیاز برای ساخت پوسته تخم مرغ را فراهم نموده و با تامین ویتامین D3 مورد نیاز جذب کلسیم موجود در خوراک را کامل می کند.کاهش نرخ تخم مرغ های شکسته پس از 4 روز درمان ( روزهای 5 و 6 و 7 و 8 آزمایش فارمی )

اینتراکالفرول و سلامت استخوان

یکی از نقش های مهم ویتامین D3 حفظ تعادل کلسیم اسکلتی است که این عمل را از طرق زیر انجام میدهد:
• افزایش جذب کلسیم در روده ها
• افزایش باز جذب استخوانی از راه افزایش تعداد استئوکلاست
• حفظ سطوح کلسیم و فسفات برای تشکیل استخوان
• کمک به عملکرد مناسب هورمون پاراتیروئید برای حفظ سطح کلسیم سرم
کمبود ویتامین D3 می تواند سبب کاهش تراکم مواد معدنی استخوان و افزایش خطر کاهش تراکم استخوانی (پوکی استخوان) شود.

اینتراکالفرول و سیستم ایمنی

- ویتامینD در طیور نقش تنظیمی در اعمال ایمنی را هم ایفا می کند کمبود ویتامین D باعث افت عملکرد در سیستم ایمنی پرنده می گردد و درنتیجه کاهش مقاومت در برابر استرس ها و عفونت ها را در پی دارد .گیرنده های ویتامین D باعث افزایش فعالیت سلول های کشنده طبیعی (Natural Killer Cell) و بهبود توانایی فاگوسیتوز ماکروفاژها می شوند.فرم فعال ویتامین D3 تولید کاتلیسیدین (Cathelicidin) را افزایش میدهد. این پپتید ضد میکروبی برای مقابله با ویروس ها، باکتریها و قارچ ها و داخل ماکروماژها تولید می شود.گیرنده‌های ویتامین D3 در مونوسیت های محیطی طیور شناسایی شده است. این ویتامین برای فعالیت مناسب فاگوسیتوز و فعالیت سیتوتوکسیک سلولهای ماکروفاژ ضروری می‌باشد. در جیره‌هایی که فاقد مقادیر کافی ویتامینD3 می‌باشد، به میزان قابل ملاحظه‌ای عملکرد سیستم ایمنی کاهش می‌یابد. همچنین این ویتامین در تنظیم رشد و تمایز انواع سلول های خونی از جمله سلول های ایمنی دخالت دارد. ویتامین D نقش مستقیمی در تقویت سیستم ایمنی ذاتی از طریق دیگر پپتید های ضد میکروبی (Antimicrobial Peptides) منجمله AvBD ،chCATH-1 و GAL-1 منجر به افزایش فعالیت فاگوسیتی ماکروفاژها می شود.

نقش منیزیم در اینتراکالفرول

- منیزیم بعنوان کوفاکتور در 300 آنزیم نقش دارد، این ماده در متابولیسم اسیدهای آمینه، چربی ها، قندها، کلسیم استخوانی و ویتامین D نقش دارد.
- منیزیم چهارمین کاتیون فراوان در ارگانیسم های زنده و دومین ماده معدنی سازنده استخوان ها می باشد.
- کمبود منیزیم در جوجه های گوشتی منجر به ضعف عضلانی، عدم تعادل، کاهش رشد و ضعف در پر در آوری و ... می شود.
- کمبود منیزیم در پرندگان تخم گذار منجر به کاهش تولید تخم، تشنج و علایم عصبی می شود.
- پرندگانی که از مکمل منیزیم در جیره شان استفاده می شود تخم های سنگین تری می گذارند و کیفیت پوسته بهتری دارند .
- منیزیم بدلیل اثرات ضد اکسیداتیو منجر به افزایش مقاومت و بهبود عملکرد جوجه های گوشتی در استرس حرارتی می شود.

موارد مصرف:

• بهبود پوسته و تولید تخم در مرغان تخم گذار تجاری و مادر
• کاهش خطر شکستگی های استخوانی و Cage Layer Fatigue Syndrome
• جلوگیری و بهبود ناهنجاریهای استخوانی در طیور گوشتی
• جلوگیری از تب شیر و بهبود دوره شیرواری در دام
• تقویت سیستم ایمنی در همه گونه ها

حیوان هدف و دوز مصرف:

نوع حیوان دوز در 1000 لیتر آب آشامیدنی توضیحات
طیور تخمگذار و مادر 1 لیتر به مدت 3 تا 7 روز در صورت کیفیت پایین پوسته تخم مرغ برای پیشگیری از بروز بیماری یک بار در هفته
طیور گوشتی 1 تا 2 لیتر به مدت سه روز در صورت بروز بد شکلی های استخوانی برای پیشگیری از بروز بیماری یک بار در هفته
گاو و گوسفند به میزان 10 میلی لیتر در یک لیتر آب گرم بعد از بروز تب شیر و یا کزاز علفی به مدت یک تا سه روز
توصیه می شود از یک هفته پیش از زایمان تا زمان زایمان مصرف شود
گاو های شیرده به میزان 300 میلی لیتر در 1 لیتر آب گرم به مدت یک تا 3 روز بعد از بروز تب شیر

تداخلات دارویی:
جهت کسب نتیجه مناسب بهتر است از مصرف همزمان با ترکیبات دارای pH غیر خنثی خودداری گردد.

زمان پرهیز از مصرف :
با توجه به طبیعی بودن این ترکیب، در دوز توصیه شده هیچگونه زمان پرهیز از مصرف برای گوشت و شیر وجود ندارد.

کاتالوگ سه لتی فارسی (فایل از روی سرور حذف شده است)

صفحه اصلی - معرفی شرکت - مدیران - محصولات - شبکه فروش - نشریه تجارت و دامپروری - اخبار - سایتهای مرتبط - نظرخواهی - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
بهداشت آب و سیستم آبخوری - بایو سکیوریتی(ایمنی زیستی) - استرس های محیطی و گرمایی - بهبود عملکرد دستگاه گوارش - تقویت ایمنی عمومی و اختصاصی - بیماری های ویروسی - روزهای آغازین پرورش - بهبود عملکرد دستگاه تنفس - اسیدهای آلی - سلنیوم - روی - اخبار اقتصاد دامپروری در جهان و ایران - مزارع مرغ مادر - استخوان ها و پوسته تخم مرغ - گالری
کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت مشاوران دامین طب روز محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی